Alari Lindmäe I memoriaal 1985.a.

Väljavõte Spordilehe artiklist aastast 1985

Tugev ja kasulik turniir

Alari Lindmäe I mälestusvõistlus suudeti kujundada mitmes mõttes esinduslik. “Kalev” pani välja karikad, Tallinna Remondi-ja Ehitustrust väga ilusad auhinnad,mälestusvõistlust kaunistas erikleebis, avamisel kõneles “Kalevi” esimees Tõnu Muraśev, lõpetamisel andis auhinnad kätte Alari Lindmäe isa. Võistlus ise oli kõike seda väärt. Ilmestas turniiri muidugi NSV Liidu noortekoondise osavõtt ja meie parimate jõukatsumine eliidiga.

Tüdrukutest olid kohal üleliidulisse koondisse kuuluvad armeenlannad Armine Makinjan ja Arminai Muradjan, samuti tugev leningradlanna Svetlana Rogoźkina. Rõõmustas meie Mari Erik, kes kaotas küll esikoha võitnud Makinjanile ja teiseks tulnud Rogoźkinale 0-2 aga ei andnud mänge käest võitluseta ja tuli lõpuks teenitult kolmandaks.Hinnata tuleb ka Marina Lebedeva neljandat kohta tugevas seltskonnas.

Poiste konkurents oli ülitugev- NSV Liidu praegustest noortekoondislastest puudus üksi Dmitri Mazunov. Sellest praegu Euroopa noorte meistrivõistlusteks valmistuvast meeskonnast tõotab ilmselt tulla uus laine Nõukogude lauatennises. Poisid on väga terava ja aktiivse mängumaneeriga, riskivad palju, aga eksivad üha vähem. Ja selles seltskonnas suutis finaalikümnesse meilt pääseda üksnes Dmitri Boronihhin. Paraku avaldas mõju mitmenädalane gripp ja temagi ei suutnud seal midagi ära teha.Esikoha võitis üllatusmees Dmitri Samsonov (Olenogorsk), teine oli Mulit Kuśhov (Naltśik) ja kolmas Samvel Vardanjan (Jerevan). Meile pakkus huvi teine finaal, kus kolmeks paremaks (kohad 11-13) osutusid Andrus Kikas, Ain Sikk ja Vladimir Kuljahtin (Leningrad).

Viimasel ajal on lauatennis Eesti noorte seas jälle levima hakanud. Alari Lindmäe mälestusturniir pakkus selleski osas käegakatsutavat kasu- “Kalevi” võimla oli võistluspäeval rahvarohke just algajaist noormängijaist, kes üleliidulise paremiku mänge jälgides kindlasti midagi ka kõrvataha said.

NSV Liidu noortekoondis sõitis Moskvasse järjekordsele treeningkogunemisele. Meie kodustel treeneritel ja mängijatel on aga, mille ja kelle kallal lõppenud turniiri silmas pidades edasi töötada.

Enn Hallik