Lauatennise reketid

Lauatennise eduka mängimise aluseks on õigesti valitud lauatennise reketid.
Tavaliselt on lauatennise reketid valmistatud lamineeritud puidust, mis on ühelt või kahelt poolt kaetud
kummiga, sõltuvalt mängija käepidemest. ITTFi poolt kehtestatud reeglite järgi peavad lauatennise reketid koosnema ühelt poolt musta värvi kummiga ning teine pool peab olema kas punane, roheline, sinine, roosa või lilla kumm.

Lauatennise reketid võib jagada mitmesse alamkategooriasse.
Esimene alamkategooria oleks lauatennise välireketid ja lauatennise sisereketid. Lauatennise sisereketid jaotuvad omakorda lauatennise hobireketid ja lauatennise profireketid.
Lauatennise välireketid on ilmastikukindlad lauatennise reketid, mis on spetsiaalselt valmistatud õues mängimiseks. Need lauatennise reketid on valmistatud plastikust, kallimatel välireketitel on ka švammid peal.

Välitingimustesse loodud lauatennise reketid on sisereketitest hoopis teistsuguse põrkega ning seda vahet tunnevad üldiselt ka hobitasemel mängijad. Kallimad ilmastikukindlad lauatennise reketid, millel on švamm tehase poolt peale liimitud, on võimelised andma pallile ka kerget vinti, puhtast plastikust loodud lauatennise reketid see-eest mitte.

Lauatennise reketid, mis on loodud sisetingimustes mängimiseks, on kahte liiki: hobi- ja profireketid. Odavamad lauatennise reketid saab kätte 6-7 euroga, kallimate lauatennise reketid võivad maksta mitusada eurot.