Lauatennise laud

Lauatennise laud (ingl. keeles table tennis table), mida mängimiseks kasutatakse on  mõõtudega 274 x 152,5 cm ja kõrgus 76 cm. Lauatennise laud jaotub põiki pooleks tänu 15,25 cm kõrgusele võrgule.
Järgnevas jutus kirjeldame, millest erineb üks ping pongi laud teisest. Lauatennise laud võiks olla tugeva konstruktsiooniga, sel juhul on tegemist hea investeeringutega isegi aastakümneteks. Hinnaklassi järgi ongi reegel selline, et mida kallim on lauatennise laud, seda tugevam on ta konstruktsioon ja paksem raam, mis hoiab lauaplaate sirgena.

Lauatennise lauad (rahvakeeli ka ping pongi laud) võib jaotada siselaud ja välilaud kategooriatesse ning need omakorda hobilaudadeks ja profilaudadeks.

Lauatennise välilaud on ilmastikukindel laud, mida võib vabalt hoida vabas õhus nii vihma kui ka päikse käes  ilma, et sellega midagi juhtuks. Vaid talvel, kui lumi maha tuleb, tasub lauatennise laud kokku panna, kate ümber ning varju alla lükata.

Cornilleau lauatennise laud käib väga kerge vaevaga kokku. Erinevalt paljudest teiste firmade laudadest saab Cornilleau lauda peale mängimist väga lihtsasti tõsta ka üksi kokku. Peale mängimist tõstad laua ühe plaadi üles ja seejärel teise poole. Kui libastud selle käigus, siis ei juhtu midagi, sest Cornilleau kallimatel välilaudadel on lukustussüsteemid ning seetõttu plaat ei kuku jõuga alla. Samuti on Cornilleau lauatennise laud kokkupandult väga kompaktne, ega nõua hoiustamiseks palju ruumi.Uuena ostes tarnitakse lauatennise laud kliendile alati kinnises kartongpakendis. Lauatennise laud ei ole kunagi juba valmis monteeritud, sest transpordi käigus on väga suur oht, et nad saavad ühel või teisel moel kannatada. Endal monteerimine väga keeruline ei ole, aega võtab see olenevalt lauast umbes 2-3 tundi.