Alari Lindmäe Memoriaal / Butterfly Baltic Cup´2002

Veebruar 2005

Laupäeval lõppes järjekordne mälestusturniir,kus osales rekordarv (235) osavõtjaid.


Seekord soovisime muuta võistluste süsteemi nii,et noorte klassid saaksid mängitud alagruppide süsteemis.Seda seepärast,et kaugemalt kohaletulnud saaksid kaotuse korral mängida rohkem kui ühe mängu.
Tagantjärele võib väita,et see oli õige samm,sest kogunes rekordarv osalejaid.
Viimasel hetkel otsustasime alagruppidena läbi viia ka mees-,naisüksikmängu ja ka veteranide klassi.Ja see maksis mingil määral kätte.Mängude arv läks väga suureks ja kohtunikel oli raske ajakavas püsida.Lõpuks venis võistlus tervelt 3 tundi pikemaks ja viimane mäng lõppes alles kell 23.05.Seega kestis võistlus kokku 13,5 tundi järjest.Loomulikult oli see koormav nii mängijatele,treeneritele ja kohtunikele.
Minu,kui korraldaja soov oli teada saada võimalikult rohkem arvamusi selle turniiri kohta.Kõik küsitletud soovisid alagruppide süsteemi jätkamist ka järgnevatel aastatel.
Kuna osalejate arvamus on minule kõige tähtsam,siis olen juba otsustanud,et järgmisel aastal toimub memoriaal kahel päeval.
See peaks looma võimaluse ajakavast kinnipidamise.Lisaks tuleks arvatavasti rohkem kaasata kohtunikke,sest arvata võib,et võistlejate arv edaspidi ainult kasvab.Osavõtjate arvuga piirata aga seda võistlust ei tahaks.Vastupidi,kahele päevale üleminek võimaldaks juurde luua mõningaid võistlusklasse(näiteks reitinguta mängijatele,paarismängud,etteandega jne.).
Loomulikult on see seotud täiendavate kulutustega,kuid auhindadega annaks natukene kokku tõmmata.Mitmete arvates olid 800-1000 krooni auhinnaraha kõikide klasside võitjatele liiast.Lisaks tuleks aktiivsemalt otsida sponsoreid.
Tuleks mõelda ka lauakohtunikele.Kindlasti oleks neid vaja,kuid kuidas neid leida,kui enamus neist on ise võistlejate nimekirjades?

Võistlejatest.

Esimest korda osalesid meie turniiril noored rootslased nende kõige suuremast klubist Angby SK.
Tõsi,nad saatsid kohale mitte oma parimaid,kuid lootsid ka selle koosseisuga edu saavutada.Meie võistluse hea tase oli nendele aga suureks üllatuseks.Ainult üks nende mängija jõudis auhinnakohale.Mitmel korral küsisid nende kolm treenerit infot meie mängijate kohta ja olid positiivselt üllatunud nii hea tasemega võistlusest.Järgmisel aastal lubasid nad kindlasti osaleda ja juba tunduvalt tugevama koosseisuga.
Juba traditsiooniks on saanud Peterburi mängijate osalemine.Seekord oli neid saabunud ligi 50.Tõsi,mängutase oli neil erinev,kuid lõpuks viisid nad koju mitmeid esikohti ja jäid võistlusega väga rahule.
Kõige rohkem üllatas ligi 50 lätlase osalemine,kellest umbes 90 % olid noormängijad.See,et tõusulaine tõesti on olemas,näitas 11. aastane Dainis Reinholds,kes võitis oma klassis esikoha,alistades veerandfinaalis seejuures meie suurlootuse Andrei Gorbatovi selgelt 3-0 (5,5,5).Lisaks oli 13.aastaste poiste finaal ainult lätlaste päralt,sest esikoha selgitasid Viktors Sirokis ja Matiss Burgis.Meie parimad Kaspar Reinvee ja Karli Siispool kaotasid neile poolfinaalis.Matiss Burgis jõudis ka 15.aastaste poiste finaali,kus jäi alla meie Sergei Kljutsenkovile.Lisaks jõudsid samas klassis poolfinaali veel kaks lätlast Igors Sidorovs ja Eduards Kogans.
Hea meel on tõdeda,et seekord osales üle mitme aasta ka mängijaid Leedust.Nende noored tüdrukud olid tublid: üks oli võitja ja teine nelja hulgas.
Ka meie kõik parimad eesotsas narvakatega olid kohal,mis kokkuvõttes kindlustaski võistlusele hea taseme.

Lõpuks tahaksin veelkord tänada sponsoreid ja loodan nende abile ka järgmisel aastal:

TULEMUSED / RESULTS:

NJ-11 (12 osalejat)

NJ-13 (29)

NJ-15 (34)

NJ-17 (23)

MJ-11 ( 33)

MJ-13 (52)

MJ-15 (43)

MJ-17 (35)

Naisüksikmäng (18)

Meesüksikmäng (34)

Klass 1 (32)

Klass 2 (41)

Klass 3 (46)

VET-40 (15)