Eesti ajaloo suurimal lauatennisevõistlusel võidutsesid venelased

Sportnet 24.04.2008

24. korda toimunud lauatenniseturniir Alari Lindmäe Memoriaal/Butterfly Baltic Cup näitas tänavu läbi aegade tugevaimat taset. Võistlustel osalenud üheksa riigi sportlaste seast noppisid meeste ja naiste üksikmängus võidud Venemaa mängijad, eestlastest said parimad tulemused kirja naisüksikmängus üllatuslikult hõbemedalile tulnud Kadi Pärn ning noored Olesja Ketsko ja Toomas Libene, kes võitsid oma vanuseklassid.

Võistluste peakorraldaja Rein Lindmäe hindas tänavust turniiri taseme poolest tugevaimaks. “Võistlejaid oli tänavu koguni üheksast riigist ning osalejate täpseks arvuks kujunes 330 – see tähendab, et 24. Alari Lindmäe Memoriaal /Butterfly Baltic Cup 2008 oli kõigi aegade kõige suurema osalejate arvuga lauatennisevõistlus Eestis,” rääkis Lindmäe.

Meeste üksikmängus jõudsid finaalis vastamisi Aleksandr Stetsenko ja Vitali Filitsev, kes mõlemad kuuluvad Venemaa 15 parema mängija hulka, peale jäi Stetsenko. Eesti meister Aleksander Smirnov pidi kaotust tunnistama juba alagrupis ning finaalturniiri esimeses ringis tuli tal vastu võtta üllatuskaotus venelase Sergei Saveljevi käest.

Naiste üksikmängus oli konkurentidest peajagu üle endine Euroopa noorte meistrivõistluste pronksmedaliomanik venelanna Polina Mihhailova, kes ei kaotanud kogu võistluste vältel ainsatki setti. Finaalis jäi Mihhailovale alla Kadi Pärn, kes suutis poolfinaalis paljudele üllatusena alistada seni võitmatu 15-aastase Poola hiinlanna Bingran Reni. Ka Eesti naiste esinumber Tatjana Tsistjakova pidi juba teises finaalringis leppima kaotusega Bingran Renile.

Memoriaalile lisasid vürtsi turniirile esmakordselt saabunud sakslased ja poolakad. Nende seast sakslane Max Gerhoid ja Poolas mängiv Bingran Ren võitsid omas klassis esikoha. Eestlaste esikohtade eest hoolitsesid narvalased Olesja Ketsko ja Toomas Libene.

Tallinnas Kristiine spordihallis toimunud 24. Alari Lindmäe Memoriaal/Butterfly Baltic Cup 2008 turniiril mängiti üheteistkümnes võistlusklassis, matšid peeti kahes võistlussaalis 24 laual. Võistlema saabusid Eesti lauatenniseajaloos rekordilised 330 sportlast üheksast riigist: Eestist, Soomest, Rootsist, Venemaalt, Valgevenest, Lätist, Leedust, Poolast ja Saksamaalt. Kõige rohkem mängijaid saabus Venemaalt (69 sportlast), Lätist (50) ja Leedust (47).