Kas osta profi- või hobireket?

Kuidas valida profi- või hobireketi vahel?

Tänapäeval võib igaüks valida endale lauatennisereketi paljudest spordipoodidest. Olgu siis teadmiseks, et tehase poolt valmistatud reketid on kõik mõeldud hobimängijatele. Profireketit tehased tänapäeval enam valmis ei tee, sest mängijail on tohutu valik reketikumme, milledel pealegi on ju erinevad omadused. Mõni kumm on tunduvalt kiirem ja on ka kumme, mis võimaldavad anda suuremat vinti. Rääkimata sellest, et saadaval on ka anti tüüpi ja nupud ülespoole kummid. Seepärast on profireketite kokkupanemine jäänud spetsialiseeritud poodidele, kus osatakse ka Teile soovitusi ja igakülgset lisainformatsiooni anda.

Profireket. Pannakse kokku poes Teie silme all vastavalt Teie soovile.

Suur pluss on see, et spetsiaalne liim kummide liimimiseks alusele võimaldab hiljem kummi aluselt kergelt eemaldada. Seda on vaja selleks, kui kummid vanaks kuluvad. Uute kummide liimimisel jääb aga alus samaks. Sellise reketiga on mõnus mängida, sest palli põrge kummilt on kiire ja selleks tuleb teha vaid lühikene löögiliigutus. Sellise reketiga on ka kerge anda pallile erinevaid vinte, mis lauatennises eriti olulised on. Profireketil on hobireketiga võrreldes vaid üks miinus- tunduvalt kõrgem hind. Kuid kvaliteedi eest tuleb ju ikka maksta.

Hobireket. Valmistatakse tehases ja kinnitatakse alusele tugeva liimiga, millelt hiljem kumme eemaldada ei saa.

Seega, kui mängite kummid vanaks, siis tuleb kogu reket ära visata ja uus osta. Tuleb veel ka märkida, et nendele reketitele ei paigaldata kõrgekvaliteetseid kumme ja palli ärapõrge nendelt on vähene. Sellise kummiga ei suuda isegi meister pallile vinte anda. Seega peate palli üle võrgu löömiseks kulutama rohkem energiat ja vintidest loobuma. Eeliseks on suhteliselt odav hind.