Lauatennise reketikummi svammi jäikuse olulisus

Üks lauatennisemängijate seas üha kasvava tähtsusega valdkondi on lauatennise reketikummi svammi jäikus. Lauatennise mängijad ja treenerid võiksid teada erineva svammi jäikusega kaasnevaid tagajärgi ning noorte mängijate tehniliste oskuste arendamiseks on see ülioluline. Üldiselt teavad kõik, mis on pehme või jäik reketikumm, kuid vähesed seostavad seda svammi jäikusega. Sõltuvalt svammi jäikusest saame eristada 4 tüüpi kumme.

1️⃣Kõvad kummid:
Neil on svamm jäikusega 47,5 kuni rohkem kui 60 kraadi. Peamised omadused on suur kiirus, vint ja madal kontroll. Loodud täielikult ründava mängu jaoks (stiil OFF+).

2️⃣Keskmise kõvadusega kummid:
Sellest kategooriast leiame enamuse turul müüdavatest reketikummidest. Svammi kõvadus on 42-47 kraadi ja need sobivad suurepäraselt ründavatele mängijatele, kes kombineerivad endas kiiruse, vindi ja mingil määral ka kontrolli (stiil OFF).

3️⃣Pehmed kummid:
Need lauatennise reketikummid on muutunud väga aktuaalseks. Need võimaldavad mängida variatsioonidega ründemängu, eelkõige varieerida vinte ja topspinni. Svammi jäikus on umbes 37,5-41 kraadi (stiil OFF)

4️⃣Eriti pehmed kummid:
Suurepärane mängimiseks lauast veidi eemal, keskmisel distantsil ja “topspin vs topspin” olukordades. Tavaliselt on neil lauatennise reketikummidel svammi jäikus alla 37 kraadi ja nende puudutus on ületamatu. Neid peetakse ka väga elastseteks, pakkudes head vinti ja väärtuslikku kiirust, kuid eelkõige väga suurt kontrolli (stiil OFF).

Erik Lindmäe