Rahvapinksi hooaja viimase etapi võitsid Tomomi Osanai ja Robert Unt!

Klassis 150+ võitis esmakordselt jaapanlanna Tomomi Osanai, kes on hooaja jooksul iga etapiga oma kohta parandanud ja näidanud kõigile väga ilusat ja ülikiiret mängu. Eelmisel etapil jõudis ta esmakordselt kolme hulka ning seekord näitas ta väga rahulikku närvi tulles korduvalt rasketes seisudes võitjana välja. Poolfinaalis alistas ta tulemusega 3-2 meil esmakordselt osalenud Dmitri Donskovi. Finaalis alistus talle samuti tulemusega 2-3 Mart Vaarpu, kes pidi teist etappi järjest leppima hõbemedaliga. Poolfinaalis alistas Mart esmakordselt nii kaugele jõudnud Lauri Ulla tulemusega 3-0.
Kolmandaks mängis ennast lõpuks hooaja üldvõitja Vladyslav Rybachok, kes alistas pronksimängus Dmitri Donskovi.
Parim noor oli 5. kohal lõpetanud Kristan Fjodorov ning parim naine oli 37. kohale jõudnud Reti Juus.
Üldarvestuses võitis hooaja ülekaalukalt Vladyslav Rybachok, teiseks tuli Mart Vaarpu ning kolmas koht kuulus Kristan Fjodorovile. Parim naine hooaja lõikes Eva Hanni ning parim noor Roland Fjodorov.

Klassis 400+ sai oma esimese etapivõidu Robert Unt, kes finaali jõudis ühepoolsete võitudega. Teisena mängis ennast finaali väga hea turniiri teinud Murad Khalilov, kelle siiani parim koht oli eelmisel etapil saadud 9. koht. Finaal oli väga tasavägine ning napi 3-2 võidu (otsustavas setis 13-11) võttis just Robert. Kolmanda koha mäng kujunes samuti väga pingeliseks. Sinna jõudsid üldarvestuse võitja Hegert Laht ning eelmise etapi finalist Mihhail Tšernov. Laht oli veel otsustavas setis ees seisuga 10-4, kuid võitjana väljas just Tšernov, kes võitis 8 punkti järjest ja kogu mängu tulemusega 3-2. Parim noor oli 8. koha saanud Artur Rass ning parim naine Reet Kullerkupp.
Üldarvestuses võitis hooaja Hegert Laht, järgnesid Kaido Floren ning Aadu Polli. Mõlemal mängijal sama arv punkte, ent kuna Kaidol oli ette näidata ka varasemast turniirivõit, siis hõbe seekord just talle.
Parim naine oli hooaja lõikes Reet Kullerkupp ning parim noor Robert Unt.

Kokku osales viimasel etapil 102 mängijat.

Järgmist hooaega alustame 26.augustil.

Erik Lindmäe