Nädalavahetusel toimub Eesti ajaloo suurim lauatenniseturniir

Eesti Päevaleht 14.04.2008

Eeloleval nädalavahetusel, 19. ja 20. aprillil peetakse Tallinnas Kristiine spordihallis 24. lauatenniseturniir Alari Lindmäe Memoriaal/Butterfly Baltic Cup 2008, kuhu on tänavu oodata rekordarv võistlejaid Eesti lauatenniseajaloos – ligi 400 sportlast üheksast riigist.

Võistluste peakorraldaja Rein Lindmäe sõnul on sel turniiril võistlemise vastu märkimisväärselt suur huvi nii Eesti kui välisriikide mängijate seas. “Turniiri 24-aastase toimumisperioodi jooksul on igal aastal soovinud turniirile mängima tulla üha enam sportlasi. Tänavu on turniir oma arengus jõudnud nii kaugele, et meil on au purustada Eesti lauatenniseajaloo suurima osalejate arvu rekord. Ka tase on aasta aastalt tõusnud – tänavu astub Tallinnas teiste seas võistlustulle ka Euroopa mitmekordne noortemeister,” rääkis Lindmäe.

24. Alari Lindmäe Memoriaal/Butterfly Baltic Cup 2008 turniirile on oodata ligi 400 sportlast Eestist, Soomest, Rootsist, Venemaalt, Valgevenest, Lätist, Leedust, Poolast ja Saksamaalt. Kõige suuremate välisdelegatsioonidega on esindatud Venemaa (72 sportlast), Leedu (50), Läti (46) ja Valgevene (44). “Võistlejate nimekiri laieneb pidevalt ka geograafiliselt – kui eelmisel aastal lisandusid osalejate hulka poolakad, keda ka tänavu võistlustele veelgi suurearvulisemalt oodata on, siis nüüd võtavad turniirist esmakordselt osa ka Saksamaa noormängijad,” lisas Lindmäe.

Võistluste üks tugevamaid mängijaid on venelanna Polina Mihhailova, kes on olnud mitmekordne Euroopa noortemeister. Temale pakuvad konkurentsi kõik Eesti meistrivõistluste medalivõitjad eesotsas Eesti meistri Tatjana Tšistjakovaga. Meestest üritab esikohakonkurentsi sekkuda värske Eesti meister Aleksander Smirnov.

Mängitakse üheteistkümnes võistlusklassis, matšid peetakse kahes võistlussaalis 24 laual. Peakohtunik on rahvusvahelise kategooriaga Arvi Vainula. Turniir toimub Kristiine spordihallis aadressil Forelli 12. Mängud algavad nii laupäeval kui pühapäeval kell 9. Otsustavad kohtumised nais- ja meesüksikmängudes peetakse pühapäeval orienteeruvalt kell 18.

Võistluste suurtoetaja on Tallinna Noorsoo- ja Spordiamet, võistluste koduleht ja ajakava aadressil www.pingpong.ee.