Rahvapinksi 7.etapil võidutsesid Erik Trofimov ja Madis Plaks

Laupäeval toimunud Rahvapinksi etapil olid mõlemas klassis uued võitjad.

Klassis 150+ jõudsid esimesse poolfinaali Tanel Lampe ja Aleksei Gussarov. Mäng kujunes erakordselt tasavägiseks ja lõppes lõpuks Aleksei 3-2 võiduga. Võidu tõi Alekseile hea kaitsemäng ja peaaegu veatud rünnakud. Tõsi, ründas ta liiga harva, kuid eksimatult.

Ka teine poolfinaal oli ülimalt tasavägine. Erik Trofimov läks mitmekordse etapivõitja Vladyslav Rybachoki vastu settidega 2-0 juhtima. Siis aga “ärkas” Vladyslav ja viis mängu otsustavasse setti. Mõlemad mängijad näitasid väga head ründemängu. Vladyslav tegi viimases setis lõpuspurdi ja läks juhtima 7-0. Erik aga ei olnud veel alla andnud ja vahelduva eduga kujunenud mängus jõudis Vladyslav ikkagi 10-6 juhtima. Kuid ilusa lõpuspurdiga suutis Erik ikkagi võidu võtta 13-11 ja kindlustas sellega finaalikoha. Ka finaalis mängiti viis setti ning lõpuks võttis napi võidu Erik Trofimov. Alekseile seega kolmandat etappi järjest teine koht.

Parim noor oli Kristan Fjodorov ja parim naine Tomomi Osanai.

400+ klassis võidutses esmakordselt Madis Plaks. Madis näitas oma mängudes head närvikava, sest esmalt veerandfinaalis alistas ta Aadu Polli tulemusega 3-2, poolfinaalis Robert Undi 3-2 ning finaalis eelmise etapi võitja Eduard Pukkoneni samuti 3-2. Kolmandal kohal platseerus taaskord Kristi Ernits, kes kolmanda koha mängus alistas kindlalt Vitali Novikovi tulemusega 3-0. Parim noor oli üldarvestuses 5. kohal lõpetanud Robert Unt ning parim naine 18. kohal lõpetanud Ene Laur.

Mängupäev kujunes aga suure osalejate arvu tõttu pikaks ja viimased mängud lõppesid kell 20.00

Mõlemas klassis tuli laudade taha rekordarv osalejaid. Kõige kaugemad külalised tulid Hiiumaalt! Kokku osales 7.etapil 146 pinksisti, mis on selle hooaja rekord!

Järgmine etapp toimub 5. märtsil.

150+ esikolmik ja parim naine
400+ parimad. Vasakult hõbe Eduard Pukkonen, pronks Kristi Ernits, parim naine Ene Laur ning parim noor Robert Unt

Erik Lindmäe