Rahvapinksi 9. etapi võitsid Vladyslav Rybachok ja Vytautas Daugintis

Laupäeval toimus Rahvapinksi selle hooaja eelviimane etapp.

Klassis 150+ sai esimese paigutusega Vladyslav Rybachok kaela kuldmedali. Väga pingeliseks tal seekord ei läinud. Kõige raskem mäng oli tal 16 hulgas Sven Juusiga, kellest õnnestus jagu saada 3-2. Edasi läks natukene lihtsamalt. Poolfinaalis alistus Keit Reinsalu 3-1 ja finaalis sama tulemusega sinna esmakordselt jõudnud Mart Vaarpu. Mardilt ikkagi kokkuvõttes väga hea tulemus. Pronksmedalile jõudsid lõpuks Arvi Tammoja ja jaapanlanna Tomomi Osanai. Tomomi tegi elu võistluse ja võitis pronksimängu 3-1. Parim noor oli Roland Fjodorov ja parim naine Elle Õun.

Klassis 400+ võidutses üle aastate taas võistlema tulnud Vytautas Daugintis, kes alistas finaalis eelmise etapi võitja Mihhail Tšernovi tulemusega 3-1. Pronksmedali mängule võitlesid ennast miinusringist Kristi Ernits ning poolfinaalis hilisemale võitjale kaotanud Nikolai Danilov. Napi võidu võttis tulemusega 3-2 Kristi. Parim naine oli üldarvestuses 16. koha saanud Ene Laur ning parim noor 7. kohal lõpetanud Robert Unt.

Rahvapinksi 9.etapil käisid oma oskusi testimas pinksiste üle Eesti, kaugemad külalised saabusid Hiiumaalt ja Põlvamaalt. Kokku osales etapil 122 mängijat.

Hooaja viimane etapp toimub 13. mail.

Rein Lindmäe

400+ klassi parim noor Robert Unt