Rahvapinksi esimese etapi tulemused

Avaetapi võitsid Valerii Ignatjev ja Yevhenii Cherkashyn

Rahvapinksi hooaja avaetapile tuli võistlejaid üle Eesti, kaugemad külalised isegi Põlvamaalt!

Uuel hooajal oleme teinud olulise muudatuse. Viimasel hetkel viisime sisse klassi 150+ (100+ asemel). Seda selleks, et esikolmikusse tulekul oleks konkurents tihedam. Ja see otsus õigustas end. Mängud olid väga tasavägised.

Tundub, et mängijad ei ole suvel puhanud vaid hoolega trenni teinud, sest väga palju oli viiesetilisi mänge.
Klassis 150+ tuli esimest korda võitjaks mõned aastad tagasi Moskvast Eestisse kolinud Valerii Ignatjev. Veerandfinaalis tuli selleks alistada Aleksei Gussarov 3-2 ja poolfinaalis sama tulemusega Markus Oliver Annuk. Teiselt tabelipoolelt jõudis raskete võitudega lõpuks finaali Andres Puusep. Poolfinaalis alistas ta väga tasavägises mängus ukrainlase Vladyslav Rybachoki 3-2. Finaalmängus Andresel enam püssirohtu ei jätkunud ja selge võidu sai Valerii Ignatjev 3-0. Kolmandaks tõusis lõpuks vanameister Jaanus Lokotar, kes medalimängus alistas Kristan Fjodorovi 3-0.

Noorukesed Kristan Fjodorov ja Amanda Hallik saidki vastavalt parima noormängija ning parima naismängija tiitli.

Klassis 400+ võidutses ukrainlane Yevhenii Cherkashyn, kes osales meil esimest korda ja tema paigutamine võistlusklassi oli meile keeruline. Kogu võistluste jooksul kaotas ta vaid ühe seti ja võitis ülekaalukalt kuldmedali (peakohtuniku otsus: järgmistel etappidel saab ta osaleda vaid klassis 150+). Finaalivastane Margo Merigan oligi ainus, kes temalt seti võitis. Margole siis hõbemedal. Pronksi sai lõpuks kaela Andrei Romanov, kes alistas tasavägises mängus Jaanika Torokvei 3-2

Parim naine oligi Jaanika Torokvei ja parim noor Daniels Kopantšuk.

Rahvapinksi avaetapil osales kokku 91 mängijat.

Järgmine etapp toimub 10.septembril.

Tulemused:

Klass 150+ parimad
Klass 400+ parimad
Mängijad mänguhoos (Foto: Nikolai Rütkinen)