Reketikummide hooldus

Kuidas hooldada profikumme?

Reketikummide hooldus. Kuna profikummid on võrdlemisi kallid, siis oleks vajalik teada, kuidas nendega kauem mängida saaks. Üldiselt antakse profikummile “garantiiks” paarkümmend tundi. See tähendab, et selle aja jooksul garanteeritakse kummi omaduste “välja mängimine”. Enam-vähem samakaua mängivad kummidega maailma tippmängijad. Meie “pigistame” aga kummist välja viimast. Kui mängida iga päev paar tundi, siis Jaapanis ja Saksamaal toodetud kummid peaksid oma omadusi säilitama mõni kuu. Kuid kummi eluiga annab pikendada. Teatavasti toob pall põrandalt mustuse ja tolmu kummile. Kui kummi mitte puhastada, siis imbub mustus kummi ja selle omadused muutuvad. Kumm muutub libedaks ehk topspinni sellisega enam tõmmata ei saa ja “lõiget” ehk allavinti sooritada pole samuti võimalik. Seepärast on oluline peale igat mängukorda puhastada reketikumm spetsiaalsete vedelikega või vahuga puhtaks. Kummi võib puhastada ka enne treeningut, kuid peale mängimist tuleks seda teha kindlasti. Kummi eluiga pikeneb seega tunduvalt. Seega puhastusainetelt raha kokku hoida ei ole mõttekas.

Teadmiseks veel niipalju, et vaht puhastab kummi kõige paremini. Palju on neid, kes puhastavad kummi veega ja jätavad kummi märjaks, lastes sellel ise kuivada. See protseduur kahjustab kummi. Kindlasti tuleks kummi pind veest kohe kuivatada.

Kummi ei tohi puhastada suvaliste vedelikega (alkohol, odekolonn, piiritus). Need ained rikuvad kummi ja selle omadused nõrgenevad kuni kummi täieliku riknemiseni.